Naszych najmłodszych pacjentów otaczamy szczególną troską

Opiekę nad dziećmi w naszej przychodni sprawuje dwójka doświadczonych pediatrów: Pani doktor Halina Kalinowska oraz Pan doktor Zbigniew Szmurło oraz lekarze ze specjalizacją medycyny rodzinnej. Każdy lekarz w naszej przychodni przyjmuje małych pacjentów. Jeżeli mają Państwo życzenie, to  dziecko można zapisać zarówno do pediatrów jak i do lekarzy rodzinnych. 

Położna…Zaraz po urodzeniu dziecka odwiedzi Państwa położna, która w ciągu kilku wizyt w okresie 1-6 tygodnia  życia będzie czuwać nad prawidłowym rozwojem waszego dziecka. Po urodzeniu dziecko należy zgłosić do przychodni.

Bilanse…Badanie bilansowe polega na sprawdzeniu przez lekarza prawidłowego rozwoju dziecka. Są realizowane w trakcie szczepień obowiązkowych do 12 m-ca życia oraz później na przestrzeni jego rozwoju aż do 19 roku życia.  Badania bilansowe wykonuje się w 2,4,6,13 i 18/19 roku życia.

Szczepienia ochronne

Szczepienia ochronne dzieci są bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość życia i bezpieczeństwo naszych dzieci w późniejszym okresie życia.

W naszej przychodni mogą Państwo wykonać szczepienia obowiązkowe wykazane w kalendarzu szczepień, jak i szczepienia zalecane. Szczepienia wykazanie w kalendarzu szczepień wykonywane są dla naszych pacjentów bezpłatnie w przypadku szczepionek  otrzymanych ze Stacji Sanitarno-Epidemiologiczenej.    W przypadku szczepionek skojarzonych jak i zalecanych  tzn. szczepienie przeciw kilku chorobom w jednej iniekcji – szczepienie jest odpłatne. Posiadamy      w ofercie bogatą gamę szczepionek. Informacje na temat szczepień można uzyskać w przychodni od swojego lekarza bądź w punkcie szczepień u pielęgniarki.W gabinecie zabiegowym jest możliwość płatności zarówno gotówką jak i kartą. Tel. 91 464 41 81

Harmonogram szczepień ochronnych na rok 2022

       13-15 miesiąc życia – odra, świnka, różyczka, pneumokoki

       16-18 miesiąc życia – błonica, tężec, krztusiec, polio, hib

       6 rok życia rocznik 2017-  błonica, tężec, krztusiec, polio, odra, świnka, różyczka

       10 rok życia- rocznik 2013- odra, świnka, różyczka

       14 rok życia- rocznik 2009- błonica, tężec, krztusiec

      19 rok życia- rocznik 2004- błonica, tężec

             Proszę o rejestrowanie dzieci na szczepienie